CHECK-UP

Hepimiz evin bir ferdi haline gelmiş evcil dostlarımızı sever ve onları mutlu ve sağlıklı tutmak için mümkün olan her şeyi yapmak isteriz. Yaşa ve ırka özel bir beslenme planı, egzersiz ve oyun sağlıklı bir yaşam tarzının önemli parçalarıdır. Ayrıca, evcil hayvanınızın bir veteriner hekim tarafından rutin kontrolleri ve sağlık muayenelerinin düzenli olarak yapılması önemlidir.

     Kliniğimize rutin kontrol ve aşılar için veya hasta olarak gelen tüm dostlarımız, veteriner hekimimiz tarafından tam bir sağlık kontrolünden geçirilir. Vücut ısıları, genel kondisyonları, lenf yumruları, akciğer ve kalp sesleri, mukozaları, kulak ve ağız içleri, tırnak ve tüyleri tam bir kontrolden geçirildikten sonra gerekli görülen işlemler hasta sahibine açıklanarak uygun bir plan çizilir.

     İlerleyen yaşlar aynı bizlerde olduğu gibi evcil dostlarımızda da çeşitli problemlere yol açmaya başlar. Bu yüzden yaşlılık döneminde başlayabilecek olan hastalıklara erken teşhis koymak ve geri dönüşümsüz bir probleme yol açmadan gerekli önlemleri almak çok büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden VetCross ailesi olarak yaşa, ırka, geçmiş dönem geçirilen hastalıklara göre değişmekle birlikte ortalama olarak 8 yaşından  itibaren yılda en az bir defa kan tahlillerini de içeren geniş bir CHECK-UP öneriyoruz.