Hemogram-Biyokimya-Elektrolit

Hemogram ( Tam Kan Sayımı) – Biyokimya (Organ Fonksiyon Testleri)- Elektrolit

 

Kliniğimizde en güvenilir ve referans cihazlar arasında yer alan veteriner hekimliğe özel olarak hazırlanmış Abaxis VetScan HM5 Hemogram ve VetScan VS2 Biyokimya cihazlarına ilaveten Eurolyser Solo kullanılmaktadır. Alınan kan numuneleri taşıma ve bekletilmekten doğacak yanlış sonuçlar olmaksızın hızlı bir şekilde sonuçlandırılır.

İnsan sağlığında kullanılan cihazlar maalesef hayvan dostlarımızda tam ve doğru sonuç verememektedir, o yüzden veteriner hekimliğe özel cihazlardan alınan sonuçlar daha güvenilir ve doğrudur.

VetScan HM5 hücresel çubuk grafiklerle kapsamlı bir 22 parametreli tam kan sayımı (CBC) gösteren tamamen otomatik, beş parçalı diferansiyel hematoloji analiz cihazıdır. 3-4 dakika gibi kısa bir sürede ve küçük hastalarımızdan alınan az miktardaki kan örnekleri ile güvenilir ve doğru sonuçlar vermektedir.

VetScan VS2, sadece iki damla kandan, serum veya plazmadan kesin isabetli sonuç veren, madde yapısı, elektrolit, bağışıklık testi ve kan gazını analiz eden teknoloji harikası bir analiz cihazıdır. VetScan VS2 şaşılacak kadar basit ve sezgisel olup gelişmiş bir kullanıcı arayüzü, genişletilmiş yazdırma kapasitesi ve 12 dakika içinde hassas, referans laboratuvar kalitesinde sonuçlar verme özelliklerine sahiptir.

Eurolyser Solo, veteriner kullanım için özel olarak üretilmiş tam otomatik bir cihazdır. Analizör birkaç dakika içerisinde büyük ölçekli laboratuvar sistemleri ile yarışan doğru sonuçları verebilmektedir. Analizör, tiroid ve karaciğer tanı testleri, diyabet ve yangısal durum analizi ile akut faz proteinlerinin teşhisi için kliniğimizde rutin olarak kullanılmaktadır.